Modlitwa ze św. Szymonem z Lipnicy o ustanie epidemii

12.03.2020

O. Konrad Cholewa, kustosz sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej zachęca wszystkich do modlitwy o ustanie epidemii koronaworusa, a za patrona poleca św. Szymona z Lipnicy.

Bernardyn w XV wieku pomagał chorym podczas panującej w Krakowie epidemii cholery, udzielając sakramentów i niosąc pociechę. Jego doczesne szczątki spoczywają w kościele oo. Bernardynów na Stradomiu w Krakowie.

W kalwaryjskim sanktuarium trwa modlitwa o ustanie epidemii podczas Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a także Różańca o godz. 16.30. W czasie Mszy Świętych śpiewana jest Suplikacja i są modlitwy za wstawiennictwem św. Szymona z Lipnicy, którego relikwie są umieszczone w kaplicy Matki Bożej Kalwaryjskiej. W modlitwie polecane są osoby chore i ci, którzy się nimi opiekują.

Ojcowie bernardyni zapraszają do wspólnej modlitwy także za pomocą transmisji internetowej.

Modlitwa do św. Szymona z Lipnicy:

Módlmy się:

Usłysz z niebios, święty Szymonie, głos do ciebie wołających. Bądź naszym patronem u Boga Najwyższego. Oddalaj od nas nieszczęścia duszy i ciała i uproś nam u Niego, aby prowadził nas swoimi śladami do wiekuistej ojczyzny i abyśmy po śmierci mogli w niebie z tobą i wszystkimi świętymi chwalić Boga w Trójcy Jedynego, któremu niech będzie cześć od wszystkiego stworzenia na wieki wieków. Amen.

Św. Szymonie, patronie chorych w czasie epidemii – módl się za nami.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za Słowo (NS)- Ludomir Handzel
play
Słowo za słowo (M, NS) - Grzegorz Lenartowicz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN