Modlitwa za zmarłych w katedralnej krypcie

02.11.2017

Przez cały listopad będzie otwarta krypta biskupów tarnowskich w bazylice katedralnej w Tarnowie. To miejsce, gdzie można pomodlić się za zmarłych i dowiedzieć się o historii.

Proboszcz parafii katedralnej ks. Adam Nita zachęca nauczycieli, by przyprowadzili do krypty dzieci i młodzież na lekcje katechezy czy historii. – Serdecznie zapraszam wszystkich uczniów do przybycia w listopadzie do bazyliki katedralnej, aby odwiedzić krypty biskupów tarnowskich, pomodlić się za nich i dotknąć tej historii, która kształtowała naszą parafię – dodaje ks. Nita.

W krypcie spoczywają bp Józef Wojtarowicz, bp Franciszek Lisowski, bp Jan Stepa i abp Jerzy Ablewicz. W katedralnej krypcie znajduje się także grób ks. Andrzeja Tarły, prepozyta kolegiaty katedralnej zmarłego w 1642 r.

Tymczasem 3 listopada o godz. 18.00 w bazylice katedralnej w Tarnowie zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich zmarłych biskupów tarnowskich. Natomiast 4 listopada, także o godz. 18.00, będzie odprawiona Msza św. za zmarłych kanoników Kapituły Katedralnej.

Ponadto 5 listopada, kapłani i wierni zgromadzeni na Eucharystii o godz. 10.30 będą się modlić w intencji zmarłych proboszczów bazyliki katedralnej oraz kapłanów pracujących w parafii katedralnej.

Przez cały listopad o godz. 17.30 będzie odmawiany w katedrze różaniec za zmarłych, połączony z wypominkami.

Posłuchaj:
Ks. Adam Nita
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Jakub Kwaśny
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Rokosz
play
Słowo za Słowo (NS)- Milenia Małecka Rogal
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN