Nie może być nawrócenia bez wiary – dzień 5 PPT [ZDJĘCIA]

21.08.2020

Przy Sanktuarium Grobu Bożego w Miechowie rozpoczął się 5 dzień Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę.

Eucharystii przewodniczył tutejszy proboszcz ks. Franciszek Siarek. – Zawsze mile witamy, oczekujemy, jesteśmy szczęśliwi z tego powodu, że tak pobożni ludzie przychodzą do naszego sanktuarium Grobu Bożego w Miechowie – mówił reporterce RDN ks. Siarek.

Dziś Pan Bóg zaprasza nas w takie miejsca, gdzie mówimy, że one są już umarłe – mówił w homilii ks. Artur Mularz.

– Może to jest w jakiejś rzeczywistości duchowej, może to jest temat małżeństwa, może to jest takie miejsce w moim kapłaństwie gdzie mówię: kiedyś tak, dzisiaj już nie, już niemożliwe. Nie dam rady. Nie umiem. A może nawet nie chcę. I Pan Bóg chce tam powiedzieć swoje słowo, Pan Bóg tam chce żeby te kości, wyschłe kości, ten cmentarz usłyszał Słowo.

„Idźcie…” to hasło tegorocznej pielgrzymki. Jak mówi ks. Łukasz z grupy 5, św. Floriana hasło pielgrzymkowe zostawia dużą przestrzeń. – Każdy może sobie dopowiedzieć to, do czego jest powołany, do czego czuje się powołany, jakie powołanie odkrył. Idźcie i głoście, Idźcie i módlcie się, Idźcie i nauczajcie. Jaki macie charyzmat, wykorzystujcie go. Idźcie i czyńcie to, do czego wybrał was Jezus.

Dziś w pielgrzymkowej sztafecie wezmą udziału grupy 5, 6 i 7. Z Miechowa przejdą przez Chodów, Swojczany, Tczycę do Żarnowca. Tu ostatni punkt: pielgrzymkowy Apel. Transmisja w radiu RDN o godz. 19:00.

Posłuchaj:
ks. Franciszek Siarek
ks. Artur Mularz
ks. Łukasz
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Kmita
play
Słowo za słowo(NS)-Czesława Siuta
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN