Nie można mówić o grzechu bez usłyszenia o Bożej miłości – dzień 3 na szlaku PPT [ZDJĘCIA]

19.08.2020

Grzech tematem przewodnim trzeciego dnia Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. To kolejny krok w odkrywaniu kerygmatu, na którym oparte są tegoroczne materiały formacyjne.

Mszy św. w Nowym Brzesku przewodniczył bp Mirosław Gucwa, pochodzący z Pisarzowej k. Limanowej biskup diecezji Buar w Republice Środkowej Afryki.

– W imieniu wszystkich chrześcijan z diecezji Buar pozdrawiam was wszystkich. Przyjechałem też chętnie na to spotkanie by wam podziękować. Dlatego, że rok temu złożyliście ofiarę i ksiądz przewodnik Zbigniew przekazał mi tę ofiarę – 28 tysięcy złotych. Tę ofiarę przeznaczyłem na budowę ośrodka szkoleniowego dla młodzieży.

Nie możemy mówić o grzechu, jeśli nie usłyszymy o Bożej miłości – mówił w kazaniu ks. Artur Mularz – tegoroczny rekolekcjonista PPT.

– Cała pielgrzymka jest z jednym dziełem. Akurat w tym roku mamy taką trudność, że w sposób fizyczny możemy uczestniczyć w jednym dniu, ale bardzo was zachęcam żebyście sobie zafundowali całość tej pielgrzymki w tym roku. Całość, która jest wyrażona w kerygmacie czyli w tym co Jezus chce powiedzieć, gdy mówi: Idźcie i głoście… Głoście kerygmat, usłyszcie ten kerygmat najpierw.

Dziś na pielgrzymi szlak wyruszą grupy 8, 24 i 25. Start w Nowym Brzesku przez Szpitary, Jakubowice, Makocice do Radziemic, skąd będzie transmitowany pielgrzymkowy Apel o godz. 19:00.

Posłuchaj:
bp Mirosław Gucwa
ks. Artur Mularz
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Kmita
play
Słowo za słowo(NS)-Czesława Siuta
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN