Przed nami radiowe wypominki, czyli modlitwa za zmarłych w eterze

20.10.2018

Na antenie Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz przez cały listopad będziemy się modlić za tych, którzy odeszli. Modlitwa różańcowa połączona będzie z wypominkami za zmarłych, których nazwiska mogą już zgłaszać nasi słuchacze.

Modlitwa za zmarłych także 2 listopada o każdej pełnej godzinie – zapowiada dyrektor RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz, ks. Piotr Adamczyk.

Chcemy 2 listopada jeden dzień uczynić takim niezwykłym dniem modlitwy za zmarłych. Co godzinę, o pełnych godzinach oraz w czasie modlitwy różańcowej będziemy wyczytywać imiona i nazwiska tych zmarłych o których chcecie pamiętać, chcecie żeby ich imiona zostały przywołane w przestrzeni fal radiowych.

Nie chcemy za to pobierać żadnych opłat – to jest Wasza dobra wola. To była również Wasza prośba przed laty. Można to uczynić przynosząc do nas taką listę osób zmarłych, bądź też pocztą elektroniczną wysłać taką prośbę.

Będziemy te osoby wyczytywać i będziemy się za nich modlić – informuje dyrektor radia.

Wypominki to modlitwa za tych, którzy odeszli, a ich dusze mogą potrzebować wsparcia.

Modlitwa ta jest swoistą współpracą dwóch Kościołów – Kościoła pielgrzymującego – ludzi, którzy idą przez ziemię – z Kościołem triumfującym – tymi, którzy przeszli już do wieczności.

Nazwiska osób, które mają być przywołane w modlitwie można zgłaszać osobiście w siedzibie radia w Tarnowie ( ul. Bema 14) od 19 do 29 października w godzinach od 8.00 do 16.00 i w Nowym Sączu (Plac Kolegiacki 4) lub przesłać je mailem  (kliknij aby pobrać formularz) na adres sekretariat@rdn.pl do 30 października.

Posłuchaj:
Ks. Piotr Adamczyk
Dorota Kunc, fot. Krzysztof Koksowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Mariusz Szewczyk, Maciej Małozięć
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za Słowo (NS)- Antoni Koszyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN