Nowi stypendyści diecezjalnej Fundacji im. Abpa Jerzego Ablewicza

13.10.2018

Stypendia zostały wręczone 34 nowym osobom z rąk biskupa Stanisława Salaterskiego, przewodniczącego Rady Fundacji. Łącznie pomocą objętych jest już stu dziewięciu uczniów.

To dla mnie duże wyróżnienie i ogromna pomoc – podkreśla Andrzej, jeden ze stypendystów. – Te pare groszy więcej zawsze nam daje dodatkową motywację do działania, chociażby to, że możemy sobie za to kupić coś do szkoły, czy ubrania. To zawsze jakaś pomoc. To przede wszystkim motywacja, żeby dalej pracować i, że jednak ktoś jest z nami, że nie jesteśmy pozostawieni sami sobie – dodaje.

To osoby głównie z Sądecczyzny, ale są też uczniowie z Tarnowa czy Nowego Wiśnicza  – mówi ks. Robert Dytko, sekretarz Fundacji im. Abpa Jerzego Ablewicza. – Jest informacja umieszczona na stronie Fundacji, gdzie każdy potencjalny stypendysta może złożyć wniosek po wcześniejszym zapoznaniu się z regulaminem i na podstawie tych wniosków Rada Fundacji dopiero decyduje komu te stypendia przyznać. Jeśli chodzi o kryteria to jest to wysoka średnia, ale też zaangażowanie w parafii, nienaganna postawa, sytuacja materialna, przypadki losowe – dodaje.

Rozdanie stypendiów odbyło się po uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem bpa Stanisława Salaterskiego w tarnowskiej katedrze.

Posłuchaj:
Andrzej
ks. Robert Dytko
Piotr Środawa
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy