Nowy rok i młode wino [ZDJĘCIA]

07.09.2019

Koniec wakacji to początek roku szkolnego, ale także katechetycznego. Grupy i stowarzyszenia rozpoczynają także nowy rok formacyjny. Tak jest w przypadku bocheńskiej młodzieży. W piątkowy wieczór odbyło się pierwsze spotkanie w cyklu Chrystus w Solnym Mieście.

Spotkanie rozpoczęło spotkanie z Cecylią Dźwigaj, żołnierzem AK, prezesem bocheńskiego oddziału Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

W pierwszy piątek, a szczególnie września, nasz wzrok przyciąga Golgota – mówi ks. Paweł Broński, duszpasterz młodzieży w Bochni.

Wrzesień to miesiąc wyjątkowy bo przywołujemy w pamięci te bolesne wydarzenia w naszej historii. Wspominamy w tym roku 80. rocznice wybuchu II Wojny Światowej. Ten czas przez wielu historyków jest określany jako Golgota – cierpienie naszego narodu, cierpienie naszych rodaków. Wielu z nich już nie ma na tym świecie, bo odeszli do wieczności. Tym bardziej cenimy sobie obecność naszego wyjątkowego gościa – dodaje kapłan.

Jak mówi Magdalena Cerazy, Chrystus w Solnym Mieście to nie tylko wydarzenie, ale przede wszystkim wspólnota.

To nie tylko grupa, która przygotowuje to spotkanie, ale przede wszystkim wspólnota, która się buduje w trakcie spotkań. Są ludzie, którzy przychodzą zawsze, są tacy, którzy przychodzą czasami, ale są tacy, których możemy nazwać rodziną.

Spotkanie zakończyła Adoracja Najświętszego Sakramentu, która zgromadziła młodzież, ale także całe rodziny.

Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna i Sebastian Curyło
play
Słowo za słowo (M) - Justyna Kołodziej, Marcin Zaród
play
Słowo za słowo (M) - ks. Piotr Adamczyk
play
Słowo za Słowo (NS)- Antoni Koszyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN