O roli świeckich w Kościele na dąbrowskiej konferencji 

09.05.2019

O zaangażowaniu świeckich w Kościele będzie mowa podczas sobotniej konferencji w Dąbrowie Tarnowskiej. Okazją jest 30. rocznica napisania przez Jana Pawła II adhortacji Christifideles laici ukazującej powołanie i misję ludzi świeckich w Kościele i świecie.

Do udziału w tym wydarzeniu są zaproszeni liderzy oraz księża asystenci wszystkich grup, ruchów, stowarzyszeń i wspólnot działających na terenie diecezji – mówi ks. Jan Bartoszek, asystent kościelny Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej.

To dowartościowanie roli świeckich w Kościele, bo tego też dotyczy adhortacja. Będzie to również okazja do refleksji jak dziś zachęcać ludzi, by chcieli włączyć się w działalność ruchów i stowarzyszeń – dodaje.

Spotkanie jest otwarte. Chętni mogą do piątku zgłosić swoje uczestnictwo w Wydziale Duszpasterstwa Ogólnego tarnowskiej kurii.

Początek konferencji w sobotę o 9.00 Mszą św. pod przewodnictwem bpa Stanisława Salaterskiego.

Organizatorami wydarzenia są Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie oraz Zespół ds. ruchów i stowarzyszeń katolickich przy Komisji ds. Ewangelizacji V Synodu Diecezji Tarnowskiej.

Posłuchaj:
ks. Jan Bartoszek
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Klimek
play
Słowo za Słowo (NS)- Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN