Obchody Światowego Dnia Chorego w diecezji tarnowskiej

10.02.2019

Nabożeństwa dla chorych, odwiedziny i uroczysta Msza św. w ośrodku w Jadownikach Mokrych – tak zaplanowano obchody Światowego Dnia Chorego w diecezji tarnowskiej.

Przypada on 11 lutego we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – mówi dyrektor Caritas ks. Zbigniew Pietruszka. – W tym dniu w parafiach i szpitalach diecezji będą odbywały się nabożeństwa w intencji chorych połączone z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych – dodaje.

Caritas przygotowała 20 tysięcy obrazków, które chorzy otrzymają w trakcie nabożeństw.

Zdaniem ks. Zbigniewa Pietruszki, dyrektora tarnowskiej Caritas, obok terapii medycznej chorzy potrzebują obecności drugiego człowieka. – Ważna jest posługa wolontariuszy, którzy przychodzą do chorych, żeby z nimi być, porozmawiać, a jeśli jest taka konieczność, to zrobić zakupy i posprzątać w domu. To m.in. jedno z wielu zadań, które realizują Parafialne Oddziały Caritas i Szkolne Koła Caritas – podkreśla.

Diecezjalne obchody Światowego Dnia będą miały miejsce w poniedziałek w Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Jadownikach Mokrych. Uroczystej Mszy św. o godz.15.00 przewodniczyć będzie biskup tarnowski Andrzej Jeż. Eucharystię poprzedzi Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po Mszy zaplanowane jest spotkanie z chorymi.

Msza będzie transmitowana przez RDN.

W Diecezjalne obchody Dnia Chorego włączają się także dzieci i młodzież ze Szkolnych Kół Caritas, którzy odwiedzają swoich rówieśników na oddziałach szpitalnych. Tak będzie w poniedziałek w Tarnowie i w czwartek w Nowym Sączu. Wcześniej wolontariusze odwiedzili dębicki szpital.

Posłuchaj:
Ks. Zbigniew Pietruszka
Ewa Biedroń
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy