Odpust z okazji 25-lecia obecności obrazu św. Rity w parafii Matki Boskiej Niepokalanej

17.05.2018

W intencji osób obchodzących rocznice małżeńskie oraz w intencji ojczyzny będą modlić się wierni podczas odpustu w parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu.  Uroczystości ku czci świętej Rity rozpoczną się już w najbliższą sobotę (19.05) Mszą świętą o godzinie 18.00.

Później zaplanowano koncert z okazji 25. rocznicy obecności obrazu patronki parafii oraz 100-lecia odzyskania niepodległości.

– To będzie koncert dedykowany jubilatom, świętej Ricie i oczywiście naszej ojczyźnie z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości – tłumaczy ksiądz Mariusz Żuczek z parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu.

– Koncert poprzedzi Msza święta, podczas której jubilaci będą mogli odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie i otrzymają pamiątkowe listy gratulacyjne oraz róże – dodaje.

Uroczystości odpustowe potrwają do niedzieli (20.05). Na wszystkich Mszach świętych będzie możliwość ucałowania relikwiarza św. Rity, a po liturgiach poświęcone zostaną róże i dewocjonalia. Msza święta o 12.00 będzie połączona z błogosławieństwem dzieci. Chorzy zostaną pobłogosławieni po mszy o 15.00.

Posłuchaj:
ksiądz Mariusz Żuczek
Jakub Pędzich, fot. sw-rita.pl
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy