Odpust w Szczepanowie

11.05.2019

To ponadczasowy święty. Tak o św. Stanisławie mówi biskup tarnowski Andrzej Jeż w dniu głównych uroczystości odpustowych w Szczepanowie.

To miejsce  narodzin biskupa i męczennika. – Św. Stanisław jest patronem ładu społecznego – przypomina biskup tarnowski. Jak dodaje,  wprowadzenie tych ponadczasowych, uniwersalnych wartości – zawartych w Ewangelii, w prawie naturalnym, w tradycji Kościoła –  jest bardzo cenne, aby budować ład społeczny na mocnych zdecydowanych postawach.

W sobotę w Szczepanowie odbywają się główne uroczystości odpustowe ku czci św. Stanisława. Radio RDN transmituje  Mszę św. o godzinie 11.00 pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża.

O 10.15 wyruszy procesja z miejsca narodzin świętego Stanisława do bazyliki z relikwiami świętych i błogosławionych z naszej diecezji.  Będzie też poświęcenie nowego ołtarza polowego w Panteonie Szczepanowskim.

W mocy Bożego Ducha Święty Stanisław przewodzi Kościołowi Chrystusowemu – to hasło odpustu w Szczepanowie, które nawiązuje do 940. rocznicy męczeńskiej śmierci biskupa. Odpust zakończy się w niedzielę.

Również w niedzielę o godzinie 8.30 z królewskiej Katedry na Wawelu do Bazyliki Ojców Paulinów na Skałce w Krakowie wyruszy tradycyjna procesja ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Uwieńczy ją uroczysta Eucharystia z udziałem nuncjusza apostolskiego w Polsce, Episkopatu Polski, władz państwowych i samorządowych. W uroczystości weźmie udział także biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Posłuchaj:
bp Andrzej Jeż
Ewa Biedroń
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy