Oficjalnie rusza Alegoria

08.01.2019

Biskup tarnowski Andrzej Jeż pobłogosławi wieczorem Alegorię. Centrum Dialogu, Formacji i Misji zaczyna swoją oficjalną działalność na Placu Kazimierza 5 w Tarnowie.

Biskup cieszy się, że powstało takie miejsce spotkań.

– Chcemy, żeby to miejsce przyciągało różne osoby, także pozostające obojętnie, na poboczu Kościoła. Będzie możliwość prowadzenia otwartych dyskusji. Chcemy, żeby również było to miejsce przygotowania liderów, którzy później będą wspierać ewangelizację – powiedział biskup.

W ramach Tarnowskiego Klubu Dyskusyjnego, 10 stycznia o 17.00 w Alegorii odbędzie się spotkanie z Borysem Kucą, absolwentem jednej z najlepszych uczelni na świecie – Yale University a obecnie doktorantem University of Manchester. Myślę, więc jestem. 7 przykazań logicznego myślenia – to temat tego spotkania.

25 stycznia o 19.00 zaplanowano kolejne spotkanie z ks. Tadeuszem Pabjanem filozofem nauki i przyrody. Uczestnicy zmierzą się z tezą czy wiara i rozum skazane są na konflikt.

Natomiast już w środę ( 9 stycznia ) o 18.00 w Alegorii rozpocznie się projekt StworzONA. Skierowany jest dla kobiet poniżej 50. roku życia. Do czerwca uczestnicy będą rozważać w oparciu o Psalm 45 jedno z pragnień kobiety: Córka, Oblubienica, Matka, Przyjaciółka, Piękna.

ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy