I Ogólnopolskie Forum NewPastoral

03.10.2019

Modlą się, oglądają filmy, czytają Pismo Święte i rozmawiają. Spotkania, jak mówią sami uczestnicy, odbywają się w przyjaznej, domowej atmosferze. To idea NewPastoral. Zaprezentowano ją właśnie w Warszawie.

Formuła spotkała się z dużym zainteresowaniem w polskich parafiach. Stąd pomysł zorganizowania I Ogólnopolskiego Forum NewPastoral. Odbędzie się ono w sobotę i niedzielę w parafii pw. NMP Królowej Polski w Niecieczy koło Tarnowa.

Ks. Jan Bartoszek z Komisji Duszpasterstwa KEP uważa, że projekt New Pastoral prowadzi do pogłębionej relacji z Jezusem.

Można spotkać się, porozmawiać, wymienić się doświadczeniami, czy dać świadectwo wiary. To jest piękne, że do tego projektu można zaprosić np. swoich sąsiadów. To zejście z kanapy, jak mówi papież Franciszek, by szukać ludzi – dodaje.

Inicjatywa NewPastoral w obecnej formie istnieje w 220 parafiach zarejestrowanych w projekcie, w tym w stu parafiach w Polsce. To 600 zarejestrowanych grup.

Istotną częścią projektu jest strona internetowa newpastoral.net, skąd po zarejestrowaniu przez proboszcza pobierać można przydatne podczas spotkań materiały wideo i konspekty, które udostępniane są bezpłatnie.

Posłuchaj:
ks. Jan Bartoszek
Ewa Biedroń, BP KEP
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Seweryn Partyński
play
Gość Pulsu Regionu RDN - Benedykt Polański
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN