Opowiedzą o narodzinach Jezusa i odrodzeniu własnej wiary

22.12.2018

To będzie niezwykła historia przedstawiona przez wyjątkowych aktorów. Wspólnota Cenacolo z Poręby Radlnej przygotowała Jasełka, które będzie można zobaczyć obok sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej.

Dla mnie udział w tym wydarzeniu jest czymś więcej niż tylko grą, bo ja nie jestem aktorem. Staram się pamiętać o tym, że narodziny Jezusa to nie jest tylko przedstawienie, to nie jest tylko bajka, czyli coś o czym opowiada się dzieciom, tylko  coś,  co naprawdę się wydarzyło i co każdego dnia dokonuje się w moim sercu, bo ja bez Pana Jezusa, jak przeżyłem większość mojego życia byłem tak naprawdę martwy.  Dopiero pozwalając Mu rodzić się w moim sercu, moje życie nabrało kolorów i zaczęło się zmieniać – mówi Marcin ze wspólnoty Cenacolo.

Podczas widowiska młodzi mężczyźni opowiedzą też o swojej własnej drodze wychodzenia z różnych uzależnień – dodaje  Marcin.

Jak mówi,  samo przedstawienie trwa około 45 minut, przed i po niektórzy z nas dadzą świadectwo swojego nawrócenia, bo dla nas jest to przybliżanie się do wiary i chcemy przybliżać tę wiarę innym ludziom.

Wspólnota Cenacolo powstała w 1983 we Włoszech. Ma trzy domy w Polsce. Na co dzień niesie pomoc młodym, zagubionym ludziom, którzy bez tradycyjnej terapii, drogich leków, pieniędzy na leczenie rezygnują z narkotyków, alkoholu, hazardu i odzyskują wiarę w sens życia.

Jasełka w scenerii żywej szopki, której budowa zajęła kilka tygodni, będą wystawione 26, 28, 29 oraz 30 grudnia przy tuchowskim sanktuarium.

Posłuchaj:
Marcin
Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za Słowo (NS)- Karol Górski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN