Ostatni dzwonek na Komunię Świętą wielkanocną

02.06.2020

To kurialna propozycja na ogólnodiecezjalną akcję, która ma zachęcić do wyspowiadania się i przyjęcia Komunii świętej tych, którzy jeszcze nie zdążyli tego zrobić.

W najbliższą niedzielę, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się okres Komunii Świętej wielkanocnej. Katolicy są do niej zobowiązani w trzecim przykazaniu kościelnym.

Kuria zachęca, aby parafie diecezji tarnowskiej włączały się w akcję „Ostatni dzwonek”, organizując – wzorem inicjatywy papieskiej „24 godziny dla Pana” – adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z możliwością przystąpienia do sakramentu pokuty w pierwszy piątek i w pierwszą sobotę czerwca.

To nie jest groźba, ale zachęta – mówi ks. Artur Mularz, dyrektor Wydziału Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

– To Jezus jest tym, który widzi, że się może gdzieś pogubiliśmy, albo jakoś nam ta droga do Niego zarosła, albo wpadliśmy w jakieś zarośla życiowe i chce nas w tym znaleźć. Więc to jest kwestia tego, żebyśmy mu pozwolili, żeby On nas wziął w ramiona sakramentu pokuty i zaleczył, opatrzył te rany naszych słabości i grzechu.

Akcja „Ostatni dzwonek” jest też formą przygotowania się do uroczystości Bożego Ciała, które przypada w tym roku na 11 czerwca.

Posłuchaj:
ks. Artur Mularz
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS)-Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN