Ostatnie pożegnanie profesora Jakubczyka, autora obrazu beatyfikacyjnego bł. Karoliny Kózkówny

30.11.2018

Dziś (30.11.) ostatnie pożegnanie profesora Stanisława Jakubczyka, autora obrazu beatyfikacyjnego bł. Karoliny Kózkówny. Uroczystości pogrzebowe odbędą się o godzinie 12 w kościele św. Józefa w Krakowie-Podgórzu.

Na początku 1987 roku bp Jerzy Ablewicz zwrócił się do malarza z propozycją namalowania obrazu beatyfikacyjnego Karoliny Kózkówny. Jak wspomina ks. Zbigniew Szostak, kustosz Sanktuarium bł. Karoliny, artysta mówił, że bł. Karolina stała mu się bliska.

On twierdził, że poznał Karolinę. Dla nas ona jest gwiazdą, postacią i drogowskazem. Dla profesora Jakubczyka to była jedna z postaci, którą malował. Bardzo ciepło i na świeżo pamiętał ten czas malowania postaci błogosławionej. Jak twierdził, Karolina mocna utkwiła w jego pamięci – dodaje.

– Profesor był w Zabawie z okazji 25-lecia beatyfikacji Karoliny – opowiada ks. Szostak. – To było piękne spotkanie. Przywiozłem profesora z Krakowa. Wcześniej byłem w jego pracowni. Bardzo przeżył ten dzień u Karoliny dodaje.

Profesor był osobą znaną, szanowaną i lubianą. Takiego samego zdania jest ks. Zbigniew.

Bardzo ciepły i otwarty, bardzo uważający na drugiego człowieka, szanujący. Dla wielu to był bardzo sympatyczny, wesoły i radosny człowiek. Myślę, że jego życie to czas bardzo pogodny, w którym odkrywał Boga.

Zmarł w wieku 102 lat.

Posłuchaj:
ks. Zbigniew Szostak
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Artur Michałek
play
Słowo za słowo (M) - Jan Sipior
play
Słowo za Słowo (NS)- Dariusz Woźniak
play
Słowo za słowo (M, NS) - Grzegorz Lenartowicz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN