Panamczycy przyjechali do Polski, żeby spotkać się z młodymi poznanymi na ŚDM

23.02.2019

Poznali się w Panamie, po raz kolejny spotkali się w Polsce. Jak udało się dowiedzieć naszej reporterce do Polski na jeden dzień przyleciała rodzina, która w styczniu gościła młodych z Limanowej podczas Światowych Dnie Młodzieży. Agata Wrona z Limanowej przyznaje, że to niezwykła radość, dlatego starali się im pokazać jak najwięcej. Zaskoczeniem dla panamczyków był m.in. nasz klimat.

Dla nich u nasz było bardzo zimno. Chociaż w dniu, w którym przyjechali była piękna pogoda i jak na luty było dość ciepło, to one bardzo odczuły chłód. Miały grube buty i kurtki, ale nie ma się im co dziwić – wyjaśnia Agata.

W Panamie panują bardzo wysokie temperatury. Młodzi z Limanowej oprowadzili panamską rodzinę po Krakowie, gdzie spędzili z nimi jeden dzień. To spotkanie wspominali też podczas uwielbienia w Limanowej. W limanowskie bazylice w ten weekend młodzi z dekanatu wspominali Światowe Dni Młodzieży w Panamie.

Michał przeszedł z papieżem na „ty”, dla Anny bardzo ważne było spotkanie z symbolami Światowych Dni Młodzieży. Takie sytuacje przywoływali w pamięci. Podczas Eucharystii kazanie wygłosił ks. Bartłomiej Wilkosz z parafii w Starej Wsi. Jego zdaniem takie wydarzenie jest okazją, by świadczyć.

O ile starsze pokolenia przechowały wiarę i przekazały ją dalej, to nie wiemy co młodzi z nią zrobią. To świadectwo wyrazi się też tym, że młodzi odpowiedzą na słowa, które przytaczaliśmy w Ewangelii „A według was kim ja jestem?” – powiedział Jezus. Jeśli młodzi zaczną odpowiadać sobie na to pytanie, to może to przynieść błogosławione owoce – przekonuje ksiądz.

Moc Uwielbienia zakończyła wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Maria Zawada-Bilik
play
Słowo za Słowo (M) - Wojciech Wardacki
play
Słowo za Słowo (NS)- Artur Czernecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN