Parafia MB Nieustającej Pomocy ma relikwie Papieża Polaka [ZDJĘCIA]

13.09.2018

Uroczystym wprowadzeniem relikwii św. Jana Pawła II do parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu rozpoczęły się w tym mieście Dni Kultury Chrześcijańskiej.

Mszy św. przewodniczył ks. abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, a przed laty sekretarz i bliski współpracownik papieża Polaka.

-Relikwie to jest takie przybliżenie nam nieba, bo ci świeci poprzez cząstkę siebie są obecni wśród nas. Ja tutaj przywiozłem relikwie pierwszego stopnia, są to włosy – mówił arcybiskup.

-To dla nas bardzo ważne wydarzenie – podkreślają parafianie. -Bardzo się cieszymy, bo to Polak, nasz rodak. Bardzo go kochamy także teraz, po śmierci – mówiła starsza kobieta. -Każde spotkanie ze św. Janem Pawłem II, na przykład z jego relikwiami, jest ważnym wydarzeniem, bo młody człowiek chce być jak Jan Paweł II – dodaje inny parafianin.

– Chcemy, aby relikwie zachęciły nas do katechezy dorosłych – zaznacza Ks. Bogusław Połeć, proboszcz mieleckiej parafii. -Raz w miesiącu będziemy się spotykać na takiej katechezie. Będzie to w formie modlitwy, medytacji, ale i poznawania nauki Jana Pawła II. Szczególnie do tego chcemy zachęcić Rodzinne Róże Żywego Różańca. Mamy ich 7 w parafii, to kilkadziesiąt rodzin, które chętnie przystały na ten pomysł – zapowiada duszpasterz.

Pierwsze takie nabożeństwo odbędzie się już w następny czwartek.

Posłuchaj:
abp Mieczysław Mokrzycki
parafianie
ks. Bogusław Połeć
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Klimek
play
Słowo za Słowo (NS)- Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN