W parafii Ducha św. w Mielcu powstał notatnik bierzmowanego

20.09.2019

To propozycja dla młodych, którzy przygotowują się do tego sakramentu. Mogą tam znaleźć informacje o tym kim jest Duch św., Jego dary i modlitwa.

Są też zadania do realizacji i zachęta do uczestniczenia w nabożeństwach. Notatnik zyskał aprobatę kurii diecezjalnej i jest zatwierdzonym programem dla bierzmowanych – wyjaśnia ks. Jarosław Gieniec, współautor publikacji.

– Do tej pory byłą katecheza, spotkanie liturgiczne i to jest jakby trzeci etap czyli spotkanie w grupach, które każdy ksiądz może podjąć. W tym notatniku są tematy, które podaje nam Wydział Katechetyczny do refleksji w czasie przygotowań do bierzmowania.

Poprzez Notatnik Bierzmowanego zachęcamy młodych do głębszego przygotowania się do tego ważnego Sakramentu – zaznaczają animatorki parafii Ducha św.

Myślę, że to będzie bardzo dobra pomoc dla młodych, bo my stworzyliśmy notatnik na podstawie naszej ubiegłorocznej pracy z bierzmowanymi – zauważa Nina. – Chcemy pokazać naszą wiarę, nasze świadectwo i chcemy ich otworzyć na to co my możemy im dać i inni ludzie w kościele – dodaje Patrycja. – Notatnik, to tylko narzędzie namacalne, do którego będą mogli wrócić – podsumowuje Beata.

Publikację stworzyła grupa 12 animatorów wspólnie z księdzem Jarosławem.

Posłuchaj:
ks. Jarosław Gieniec
Animatorki
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Artur Michałek
play
Słowo za słowo (M) - Jan Sipior
play
Słowo za Słowo (NS)- Dariusz Woźniak
play
Słowo za słowo (M, NS) - Grzegorz Lenartowicz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN