Pątnicy z Tarnowa dotarli na Kozieniec [ZDJĘCIA]

13.04.2019

Po wielu pokonanych kilometrach i wielu godzinach rozważań, uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej dotarli do celu. Pątnicy pokonali blisko 50 km pieszo w zupełnej ciszy, by jeszcze bardziej umocnić się w wierze.

– To przede wszystkim walka z samym sobą, ale radości z dotarcia do celu nie da się opisać – mówią uczestnicy EDK. – Idę już drugi raz. W tamtym roku była wielka niepewność, a teraz było wielkie pragnienie, by ponowić to co było. – To próba własnych sił – czy dam radę, czy podołam temu zmęczeniu. – Jest obawa, czy się dojdzie, ale jest też wiara i to, że Bóg pomoże – dodają.

W długiej wędrówce z Tarnowa na Kozieniec, pątnikom towarzyszył także bp Stanisław Salaterski. Była to już jego trzecia Ekstremalna Droga Krzyżowa.

– Bywała już w moim przypadku droga, gdy zaszliśmy przemoczeni na Jamną, do kolan w błocie. Była droga w tamtym roku, gdzie miejscami było -10 stopni. Problemem jest to, że bardzo łatwo zabłądzić. Trzeba trzymać się mapy, szlaku, wskazówek – jak w życiu. Jeśli nie trzymasz się Ewangelii, pobłądzisz. Jeśli trzymasz się światła Ewangelii, dojdziesz do celu – mówi bp Stanisław Salaterski.

Wydarzenie rozpoczęła Msza święta w kościele Księży Misjonarzy w Tarnowie.

Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszyła z całej diecezji tarnowskiej. Były to trasy m.in. z Nowego Sącza, Bochni, Brzeska, Dębicy, Krynicy czy z Muszyny.

Posłuchaj:
Uczestników
Biskupa Stanisława Salaterskiego
Piotr Środawa
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy