Patologia czy tylko trudna miłość [ZDJĘCIA]

17.02.2020

O tym dyskutowali uczestnicy dnia skupienia grupy wsparcia „Pomocna dłoń” działającej przy parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Tarnowie-Klikowej.

Gościem spotkania był ks. Marek Dziewiecki – rekolekcjonista i autor wielu książek o człowieku, rozwoju i wychowaniu, profilaktyce i terapii uzależnień.

Jak mówił reporterce RDN, brak miłości jest patologicznym stanem.

– Wtedy człowiek nie jest człowiekiem, nie jest sobą. Znaczy jest człowiekiem, ma swoją godność ludzką, swoją naturę tylko w tym momencie tego nie realizuje. Patologia jest wszędzie tam, gdzie brakuje miłości. Niektórzy nie przyjmują miłości ani od Boga, ani od bożych ludzi, sami nie kochają wtedy to jest rzeczywiście dramat, jest to patologia.

Grupa wsparcia Pomocna Dłoń liczy ponad 100 członków.

Na co dzień organizują spotkania, rozmowy, pomoc w chwilach kryzysu oraz modlitwy, które wyrwały z nałogów uzależnienia czy alkoholizmu wiele osób. Jej opiekunem jest ks. Dariusz Mikowski.

– Nie da się rozróżnić czy mówimy już o sytuacji, która jest wręcz chora czy mówimy o sytuacji, która spowodowana jest wyłącznie alkoholem. Tej problematyce chcemy się głębiej przyjrzeć. Ksiądz profesor swoją obecnością wzmacnia to co robimy na co dzień czyli pozwala nam kroczyć niełatwą drogą.

Patronką wspólnoty jest bł. Karolina Kózkówna.

Posłuchaj:
ks. Marek Dziewiecki
ks. Dariusz Mikowski
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Lesław Wieczorek
play
Słowo za słowo - Bogusław Kamiński
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN