Pełne zanurzenie – vademecum i rekolekcje dla animatorów [ZDJĘCIA]

12.03.2018

Ukazało się Vademecum Animatora „Pełne zanurzenie”. To młodzieżowy język i współczesne rozwiązania mobilne. Publikacja jest inicjatywą Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.  Powstała pod redakcją zastępcy dyrektora ks. Artura Mularza.

– Vademecum pokazuje w jaki sposób pozwolić siebie poprowadzić do Pana Boga i innych. Jest zachętą do tego, żeby każdy kto uczestniczy w grupie młodzieżowej poczuł się zaproszony do posługi. Vademecum jest połączone z telefonem. Dzięki skanerowi kodów QR można zobaczyć filmy, na których prezentowane są animacje oraz pobrać materiały do spotkań formacyjnych – dodaje.

Nad vademecum pracowali młodzi ludzie i kapłani, którzy od lat zajmują się formacją młodego pokolenia.

Zawiera ono wskazówki jak budować wspólnotę w grupie młodzieżowej, jak prowadzić spotkania i dyskusje. Są także przykłady animacji i zabaw.  Co na to młodzi?

– Dobry pomysł, bardzo nam się to przyda, bo nie jest łatwo prowadzić grupę młodzieżową – powiedział animator Bogumił Stanisławczyk z dekanatu Ujanowice. – Czytanie wielu inspiracji jest wskazówką do dalszej drogi – dodał.

Animatorka Ewelina Koryga z parafii Pleśna podkreśla, że wielka jest dziś siła świadectwa.

Trudno jest dziś dotrzeć do młodych. Z tylu różnych stron mamy dużo informacji, obrazów i trudno jest podjąć decyzję co naprawdę jest dobre.  Z mojego doświadczenia, dobrym sposobem jest to, żeby młodym nie mówić sztucznego wykładu, tylko dzielić się swoim świadectwem i pokazywać im, aby doświadczyli tego o czym mówimy – podkreśla.

Publikacja trafiła do młodych, którzy są animatorami parafialnymi i dekanalnymi. W sobotę przeżywali oni  rekolekcje w hali przy ul. Gumniskiej. Do Tarnowa przyjechało prawie osiemset osób z całej diecezji. Były świadectwa, modlitwa i integracja. Z młodzieżą spotkał się także bp Leszek Leszkiewicz.

Posłuchaj:
Ks. Artur Mularz
Bogumił Stanisławczyk
Ewelina Koryga
Ewa Biedroń
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy