W piątek, 28 lutego Dzień modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich [WIDEO]

28.02.2020

Inicjatywa Konferencji Episkopatu Polski jest odpowiedzią na apel papieża Franciszka.

Zgodnie z decyzją biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża we wszystkich bazylikach mniejszych diecezji zostaną odprawione nabożeństwa Drogi Krzyżowej za ofiary przestępstw molestowania przez duchownych.

Ks. Robert Kantor, delegat Biskupa Tarnowskiego ds. wykorzystywania seksualnego osób małoletnich przez niektórych duchownych, w audycji Słowo za Słowo -Rozgryźć Kościół zwrócił uwagę, że post, modlitwa i pokuta obejmuje wszystkie ofiary.

– Każde skrzywdzenie niewinnej, bezbronnej istoty, osoby jest dramatem i tutaj jest niewielkie znaczenie czy została wykorzystana przez duchownego, wujka, któregoś z rodziców, czy przyjaciela rodziny. Wykorzystanie jest wykorzystaniem i ten dramat tej osoby jest wielki.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej za ofiary przestępstw molestowania przez duchownych będzie także w radiu RDN w piątek, 28 lutego po godzinie 17.00 i 23.00.

Nasza rozgłośnia nagrała Drogę Krzyżową w oparciu o materiały Biura Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży i udostępniła ją stacjom katolickim w Polsce.

W Radiu RDN również w piątek o 15.00, Koronka w intencji ofiar oraz różaniec o godzinie 19.00.

Posłuchaj:
ks. Robert Kantor
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - ks. Piotr Adamczyk
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN