Piątek, trzynastego nie musi być pechowy [ZDJĘCIA]

14.09.2019

Przekonywali o tym organizatorzy koncertu ewangelizacyjnego Jezus w centrum. Plac Katedralny w Tarnowie wypełniły dziesiątki osób.

Była to już piąta odsłona tego wydarzenia.

Ks. Artur Ważny zachęcał przy tej okazji, żeby odejść od stereotypów.

Niektórzy z was dostali takie karteczki: trzynastego nie bój się – jestem. Dlaczego tak wiele zabobonów jest w naszym życiu? Dlaczego się boimy różnych dziwnych rzeczy, których normalnie nie powinniśmy się bać? Bo nie czujemy się kochani. Ten się boi, kto nie wydoskonalił się w miłości.

Jezus w centrum, czyli koncert ewangelizacyjny poprowadzony przez grupę Nowej Ewangelizacji św. Józefa z Tarnowa, odbył się w ramach Tygodnia Maryjnego. Piątek był dniem przeznaczonym dla młodzieży.

To wydarzenie jest okazją do opowiedzenia się za Jezusem – mówi proboszcz parafii katedralnej ks. Adam Nita. – Takie wydarzenie jak koncert „Jezus w centrum” czy procesja ulicami miasta Tarnowa z kopią słynącej łaskami Piety, to jest dobra okazja do tego, ale też i środowisko gdzie łatwiej jest nam opowiedzieć się za Jezusem. Powiedzieć: tak, jestem uczniem Chrystusa.

Na zakończenie Tygodnia Maryjnego w niedzielę odbędzie się festyn parafialny w ogrodach OO. Bernardynów. Potrwa on od godz. 14.00 do 18.00.

Posłuchaj:
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Rozgryźć Kościół - ks. Jacek Soprych
play
Słowo za słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za Słowo (NS)- Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN