Piękne Madonny, Śliczne Anioły – wystawa Eugeniusza Molskiego

22.07.2019

W Muzeum Diecezjalnym w Tarnowie będzie można podziwiać prace malarskie i ceramiczne Eugeniusza Molskiego z cyklu „W kręgu sacrum” pt. „Piękne Madonny, Śliczne Anioły”.

To pokłosie wielu podróży artysty po sanktuariach i muzeach świata. Madonny i anioły, które szczególnie mocno zapadły mu w pamięci i w sercu, przenosi w swojej artystycznej stylizacji na własne dzieła sztuki.

Przybywając na wystawę my również wyniesiemy w sercu tę przemieniającą moc sztuki, która działa przez twórczość Molskiego, tym bardziej że na wystawie oprócz Madonn z najbardziej odległych zakątków świata, znajdziemy dobrze znane nam Madonny – mówi ks. Piotr Pasek, dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Tarnowie.

– Wszystkie Madonny są niepowtarzalne, ale najcudowniejsze są przedstawienia takie bliskie sercu, np. Matka Boża Tuchowska. Na pięknym pejzażu ziemi tuchowskiej, góruje Madonna z Tuchowa, która ukazuje nam przede wszystkim cel naszej wędrówki, a z drugiej strony obfitość macierzyńskiej miłości w płaszczu opieki. To niepowtarzalne dzieło, dlatego zachęcam i zapraszam aby poddać się kontemplacji tych pięknych dzieł sztuki.

Otwarcie wystawy w Muzeum Diecezjalnym w środę (24 lipca) o godz. 16.00

 

Eugeniusz Molski – urodził się w 1942 r. Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie i Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu, gdzie otrzymał dyplom w 1969 r. w malarstwie architektonicznym i ceramice. W latach 1969 – 2006 pracował w Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu. Uprawia malarstwo sztalugowe, ścienne, ceramikę i rzeźbę.

Brał udział w 180 wystawach indywidualnych w kraju i za granicą, m.in. w Bratysławie, Pradze, Budapeszcie, Kuopio, Kajani, Joensu, Trencinie, Wrocławiu, Rzeszowie, Słupsku, Krakowie, Tarnowie, Bochni, Kielcach i Miechowie oraz 230 wystawach zbiorowych, m. in. Faenzie (Włochy), Vallauris (Francja), Sztokholmie, Norymberdze, Frechen (Niemcy), Kecskemecie (Węgry), Mino (Japonia).

Posłuchaj:
ks. Piotr Pasek
Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za Słowo (NS)- Jan Serwin
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30