Pielgrzymka i co dalej?

26.08.2019

Pątnicy 37. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej wrócili już do domów. Na Jasną Górę dotarli po dziewięciu dniach wędrówki. Pokonali około 230 km na własnych nogach, żeby zanieść prośby i podziękowania przed oblicze Czarnej Madonny.

Już tęsknimy za kolejną pielgrzymką – przyznają pątnicy, którzy przekonują, że atmosfera jest tutaj wyjątkowa. – Jestem tak duchowo wypoczęta, jestem szczęśliwa, nie myślę w ogóle o codzienności. Zapamiętam tą super atmosferę, ciekawe kazania księdza biskupa. Fajne jest to, że poznaje się tyle osób, rozmowy z nimi, spotkania, można dostrzec, że nie tylko ja mam jakieś problemy w życiu, trudności, ale są ludzie, którzy mogą mieć jeszcze gorzej.

Pielgrzymka się już skończyła, ale w tym miejscu pojawia się też pytanie, co dalej?

– Dalej – życie. Mam nadzieję, że jak najwięcej z tej pielgrzymki w życiu zostanie. Nie tylko inna jest więź z Bogiem, ale też z człowiekiem – zauważają pątnicy.

Kolejna Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę za rok. Jeszcze dziś specjalne wydanie Studia Pielgrzymkowego o 19.30. Wtedy też podsumowanie pielgrzymki okiem pątników, ale też pracowników radia RDN, którzy towarzyszyli pielgrzymom w drodze do Częstochowy.

Posłuchaj:
Pielgrzymi
Jolanta Moździerz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS)-Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN