Pielgrzymka kapłanów do Tuchowa

10.06.2019

Księża i zakonnicy będą pielgrzymować do Tuchowa. Niektórzy wybiorą się pieszo.

W czwartek,  13 czerwca,  w święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana odbędzie się IV Pielgrzymka Kapłanów Diecezji Tarnowskiej do Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie.

Jak mówi ks. Krzysztof Bułat, wikariusz biskupi ds. stałej formacji duchowieństwa,  jest to święto niedawno ustanowione w Kościele w Polsce, bo w 2013 roku.  To odpowiedź KEP na zachętę papieża Benedykta XVI,  by wtedy w szczególny sposób dziękować Bogu za powołania kapłańskie, modlić się o świętość życia kapłańskiego a także wypraszać potrzebne powołania. Każda pielgrzymka ma wymiar pokutny. Chcemy przepraszać Pana Boga, Matkę Bożą za nasze grzechy.

Kapłani będą też składać ofiary. Każdego roku inny jest cel tej zbiórki.

Bp Andrzej Jeż pragnie, aby te ofiary zostały przeznaczone na dofinansowanie rekolekcji i inicjatyw powołaniowych – dodaje ks. Bułat.

Pielgrzymka w tuchowskim sanktuarium rozpocznie się 13 czerwca o godzinie 10.00. W programie konferencja ascetyczna ks. Krzysztofa Guzowskiego, adoracja Najświętszego Sakramentu,  sakrament pokuty.  Mszy św. o 12.00 przewodniczyć będzie biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Chętni kapłani będą mogli w tym dniu pielgrzymować pieszo z Zawady koło Tarnowa – miejsca urodzenia bł. ojca Zbigniewa Strzałkowskiego.

Pielgrzymka wyruszy o godz. 6.00 rano z kościoła w Zawadzie, aby przed godz. 10.00 dołączyć do grupy w Tuchowie przy sanktuarium.

Ze względów organizacyjnych, zapisy  prowadzone są za pośrednictwem strony internetowej www.kwestionariusz.diecezja.tarnow.pl

Posłuchaj:
ks. Krzysztof Bułat
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Malec-Lech
play
Słowo za Słowo (NS)- Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN