Pielgrzymka młodzieży niesłyszącej do Rzymu [ZDJĘCIA]

12.08.2019

Spotkali się z papieżem, zobaczyli zabytki i przeżyli rekolekcje. Zakończyła się pielgrzymka dla młodzieży z wadą słuchu do Rzymu. Zorganizowało ją Duszpasterstwo Niesłyszących Diecezji Tarnowskiej.

Przygotowania trwały w czasie roku szkolnego podczas katechez. Młodzi oglądali m.in. filmy ukazujące życiorysy św. apostołów, męczenników i papieży.

Podczas pielgrzymki młodzi zwiedzili Wenecję, Rzym, Watykan, Asyż i Padwę. Uczestniczyli m.in. w Mszy św. przy grobie Św. Jana Pawła II.

Duże wrażenie na młodzieży zrobiła audiencja u Ojca Świętego Franciszka, którego mogli spotkać niemalże twarzą w twarz w auli Pawła VI – relacjonuje ks. Damian Migacz, Diecezjalny Duszpasterz Niesłyszących w Tarnowie.

Pielgrzymka miała też inny cel – dodaje organizator.

Młodzi ludzie, którzy uczestniczyli w tej pielgrzymce w najbliższej perspektywie, nie będą mieli okazji, ani czasu na takie wyjazdy. Po skończonej edukacji szkolnej zazwyczaj rozpoczynają pracę, potem małżeństwo, dzieci. Świadomy tego, postanowiłem zorganizować pielgrzymkę, aby jak najlepiej przygotować tych młodych do dorosłego życia chrześcijańskiego. Przeżyliśmy prawdziwe rekolekcje, modląc się i rozważając o stylu chrześcijańskiego życia we współczesnych czasach – mówi ks. Migacz.

Niektórzy młodzi nie wyjechaliby na pielgrzymkę z powodów finansowych. Wyjazd wsparła Caritas Diecezji Tarnowskiej.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Siadek, Renata Sobkowiak-Zabawa, ks. Marcin Gryzło
play
Słowo za Słowo (NS)- Artur Bochenek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30