Nasze pielgrzymowanie trwa nadal! [ZDJĘCIA]

16.09.2020

Księża przewodnicy i zarząd Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej spotkali się przy Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie, aby podsumować tegoroczną, sztafetową pielgrzymkę na Jasną Górę.

Sztafeta dała możliwość jeszcze głębszego odkrycia sensu pielgrzymowania – mówił reporterce RDN rzecznik prasowy pielgrzymki ks. Roman Majoch.

– Myślę, że w tym roku mogło uczestniczyć dużo więcej duchowych pielgrzymów, którzy pozostali w domu i mogli się łączyć z nami za pośrednictwem radia i łączy internetowych. Myślę, że w sercach pielgrzymów trwa pielgrzymka i zawsze wracamy do tych ważnych dni w sierpniu, ale jeśli ktoś jest pielgrzymem to pielgrzymuje stale. Jasna Górą to takie miejsce, gdzie nasze myśli biegną nie tylko do tego co dziś, ale także w przyszłość – w kontekście kolejnej pielgrzymki.

Kościół potrzebuje tego hasła „Idźcie…”– mówił bp Stanisław Salaterski nawiązując do tegorocznego hasła PPT.

– Kościół jest w drodze od początku. Jezus posłał swoich uczniów, aby szli i głosili dobrą nowinę i udzielali chrztu. Natomiast, aby nie dostał zadyszki, żeby się nie zatrzymał zanim dotrze do celu, żeby ciągle zapraszał do bycia w drodze nowych ludzi potrzebne są też takie wydarzenia jak pielgrzymka. Ta pielgrzymka z hasłem „Idźcie…” doskonale się wpisuje w tę instrukcję o nawróceniu pastoralnym Kościoła , która została wydana w czerwcu.

38. Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę była w tym roku najliczniejszą z tych, które podążały do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej z różnych stron Polski. Jak mówi dyrektor PPT ks. Zbigniew Szostak oprócz tego okazała się być wyjątkowo mocną.

– Z perspektywy Częstochowy nasza pielgrzymka jest największa, ale z wydarzenia duchowego wydaje się, że jest bardzo mocno i bardzo mocno wybrzmiała. Jako przesłanie, które rozpoznajemy w jedynym haśle – kerygmat. Wielu rozpoznało, że to jest to najważniejsze wołanie, które Bóg kieruje do nas i chcieliśmy je poznać, przeżyć, a teraz chcemy nim żyć. Po to, aby to słowo ‚Idźcie…’ było nie tylko hasłem pielgrzymki, ale wydarzeniem ,które wprowadzają w codzienne życie. 

Przyszłoroczne materiały formacyjne przygotuje ks. Michał Dąbrówka, dyrektor Wydziału Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Tematem przewodnim 39. PPT będzie Eucharystia.

Posłuchaj:
ks. Roman Majoch
bp Stanisław Salaterski
ks. Zbigniew Szostak
Katarzyna Antosz, fot. Marcin Wielosik
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Dariusz Brzegowy
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Bryk
play
Słowo za słowo(NS) - Mariusz Cygnar
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN