Pierwsza łopata wbita. Rusza budowa nowego kościoła w Porębie Małej [ZDJĘCIA]

22.05.2019

Choć pierwsza łopata została już wbita, to do końca budowy nowego kościoła w Porębie Małej jeszcze daleka droga. Pod koniec zeszłego miesiąca parafia oficjalnie dostała pozwolenie na budowę, o którą starała się od ośmiu lat.

Jak wyjaśnia ksiądz Janusz Michalik proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Nowym Sączu, budowa kościoła to perspektywa wielu lat, ale konieczna, ponieważ w kaplicy, w której teraz odbywają się Msze święte, wierni po prostu się nie mieszczą.

Mamy tutaj przez poprzednika wyremontowaną piękną kaplice. Co prawda jest bardzo mała, dlatego potrzebujemy nowego kościoła. Nawet zapraszając na Msze św. trudno jest powiedzieć przyjdźcie i będziecie stać na zewnątrz bo nie mamy miejsca – mówi ks. Janusz Michalik. – Nie mamy pieniędzy na budowę, a ja odkąd się dowiedziałem, że będę proboszczem, codziennie mówię: – Jezu Ty się tym zajmij, bo ja tego sam nie zrobię. Przypominam mu o tym codziennie.

Na ponad hektarowym placu powstanie kościół z dzwonnicą, plebania, punkt katechetyczny i parking. Informacje o tym, jak pomóc w budowie świątyni, znajdziecie na stronie parafii.

Posłuchaj:
ks. Janusz Michalik
Wydawca, Aleksandra Podziewska, fot. porebamala.p
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy