Pływacki maraton misyjny dla szkoły w Bimbo

19.11.2018

Chcą przepłynąć tysiąc maratonów, by wesprzeć misje. Uczestnicy I Charytatywnego Maratonu Pływackiego uczczą dwie ważne rocznice i zbiorą fundusze na szkołę w Bimbo w Republice Środkowoafrykańskiej.

– Maraton upamiętni 20 urodziny Duszpasterstwa Akademickiego ‚Tratwa’ i 20. rocznicę męczeńskiej śmierci Księdza Jana Czuby – tarnowskiego Misjonarza, patrona Stowarzyszenia Inicjatywa Młodzi Misjom – mówi Paulina Piątek, prezes Stowarzyszenia Młodzi Misjom. To jednak nie wszystko.

– Chcemy także pomóc drugiemu człowiekowi. To znaczy, że każdy przepłynięty metr to gwarancja przekazania 10 groszy na szkołę dla sierot w Bimbo. To właśnie tam pewne małżeństwo zdecydowało się wykształcić młodych ludzi i dać im szansę na normalne życie. Każdy, kto podejmie wyzwanie, otrzyma okolicznościowe upominki. Dla osób, które przepłyną największą liczbę metrów w swoich kategoriach wiekowych przygotowano pamiątki – prezenty z Republiki Środkowoafrykańskiej – zapowiada Paulina Piątek.

Jak zapewnia Paulina Piątek, w Maratonie może wziąć udział każdy, kto potrafi przepłynąć 25 metrów dowolnym stylem, wiek nie ma znaczenia.

Wydarzenie odbędzie się 22 listopada na pływalni Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Początek o godz. 16.00.

Zapisów można dokonać do 21 listopada w biurze Rady Uczelnianej Samorządu Studentów w PWSZ, w budynku A, w pokoju 023 lub mailowo na adres russ@pwsztar.edu.pl .

Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne.

rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za Słowo (M) - Dawid Chrobak
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30