Pobiegli z Tarnowa… na Giewont. Uczcili urodziny Papieża–Polaka

04.07.2020

Także tarnowskie środowisko biegaczy uczciło 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. W systemie sztafetowym 9 osób pokonało ponad 180-kilometrową trasę spod kościoła bł. Karoliny w Tarnowie na szczyt Tatr Zachodnich – Giewont.

– Chodziło o uczczenie Jana Pawła II. Co prawda pierwotnie chcieliśmy to zrobić dokładnie w rocznicę urodzin papieża, ale z racji COVID-u musieliśmy odpuścić. Teraz, gdy te obostrzenia się trochę zmieniły, chcieliśmy to zrealizować. Chcieliśmy, żeby biegacze zaznaczyli swój wkład i pokazali, że też mają papieża w pamięci – mówi Marek Łabuz, inicjator biegu.

To nie pierwsza tego typu inicjatywa tarnowskich biegaczy. W marcu tego roku sześcioosobowa grupa podjęła nocny ‚bieg nadziei” do Kościoła Matki Bożej Niezawodnej Nadziei na Jamnej. Co roku podejmują także bieg do Narodowego Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze.

– Każdy z nas biega, ściga się, rywalizuje. Mi chodziło o coś innego, trochę o duchowość. Nie wszyscy pewnie duchowo to traktują, niektórzy sportowo i nie chodzi o to, żeby każdego uduchawiać, ale gdy ktoś włączy się w taki bieg, to czasami może coś takiego złapać. Chcemy więc tę duchowość jakoś zachować, dlatego są wybierane miejsca, które coś w sobie niosą, typu Jamna i Matka Niezawodnej Nadziei, krzyż na Giewoncie, czy Częstochowa – mówi Marek Łabuz.

Teraz tarnowscy biegacze przygotowują się do biegu na zakończenie XXXVIII Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. Tradycyjnie już biegacze wyruszą z Tarnowa 24 sierpnia, by następnego dnia wraz z pozostałymi pieszymi grupami PPT wejść na Jasną Górę.

Posłuchaj:
Marek Łabuz
Anna Szczepanek
Tagi:
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za Słowo (NS)- Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN