POCIĄGiem do nieba. Stacja początkowa: Efez [ZDJĘCIA]

16.03.2019

Ponad 80 osób wsiadło w piątkowy wieczór do pociągu w Czchowie, by wspólnie wyruszyć w kierunku nieba. Taki cel obrali młodzi z Ruchu Światło – Życie podczas kolejnego Rabanu do kwadratu.

Czy pociągiem można dostać się do nieba? Jak tłumaczy Marta Wideł, odpowiedzialna za diecezjalną diakonię formacji Ruchu Światło – Życie, hasło tego spotkania nawiązuje do Księgi Ozeasza (Oz 11, 4).

Chcemy im pokazać Chrystusa, który przyciąga ich do siebie, który ich pociąga, który nakręca ich działanie. Chcemy, aby szli z Chrystusem pewnymi torami, drogą do świętości. Dlaczego pociąg? Bo będą stacje.

Młodzi chcą żeby ten Wielki Post był w ich życiu inny – żeby był wielki – dodaje Marta Wideł.

– Oni za tym idą. Są chętni, aby się spotkać, przeżyć, modlić się, mówić, doświadczać, wzruszać się, zachwycać. Żeby to wszystko, co oni tutaj przeżywają miało faktyczny wpływ na ich życie. Co więcej, nie tylko na ich życie, ale oni wyjeżdżając stąd uczą innych.

Grzegorz Szerszeń z parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy przyjechał do Efezu jako animator, aby zaproponować swoim rówieśnikom jak dobrze przeżyć Wielki Post.

Według mnie, ten Wielki Post, to zaparcie się siebie. Zaparcie się tego, co jest dla mnie przyjemne, wyjście ze strefy komfortu – zrobienie coś więcej, tego kroku ponad to w czym normalnie żyjemy.

Do rabanowego pociągu wsiedli także Kasia i Kuba.

Ja chciałam się podczas tych rekolekcji tak pozytywnie naładować, żeby mieć siłę do dalszego przeżywania Wielkiego Postu. – Po to, aby przez Post dążyć do tej świętości, wsiadłem do tego rabanowego pociągu. Każdy z nas szuka wspólnoty. Dla nas, młodych ona jest bardzo ważna. ona nas umacnia w dążeniu do naszego celu, którym jest świętość.

Marcowe rekolekcje Pociąg do nieba były już 22. Rabanem do kwadratu.

Posłuchaj:
Grzegorz Szerszeń
Marta Wideł
Kasia i Kuba
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Jan Sipior
play
Słowo za słowo(NS) - Mariusz Cygnar
play
Rozmowa dnia NS - Renata Czerwicka RTCK
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN