Pokolorujmy Edukację Kubańskich Dzieciaków

30.07.2020

Parafie w Tęgoborzy i Siedliskach Bobowskich włączyły się w zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci z misji tarnowskiego kapłana, ks. Dariusza Pawłowskiego.

W ramach akcji „Pokolorujmy Edukację Kubańskich Dzieciaków” zbierane są fundusze, jak i gotowe zakupione artykuły szkolne – nowe piórniki, długopisy, ołówki, kredki, pisaki, farbki, pędzle, temperówki, czy linijki.

Parafianie z Siedlisk zebrali już 85 kilogramów przyborów szkolnych, które wkrótce zostaną wysłane na Kubę.

Ambasadorem akcji został polski skoczek narciarski i medalista mistrzostw świata, Klemens Murańka.

Gdy dostałem informację o pomocy dla kubańskich dzieci, byłem jak najbardziej na tak, ponieważ sam mam dziecko i wiem, jak to wygląda – mówi Klemens Murańka.

– Zachęcam wszystkich do pomocy, chociaż w najmniejszym stopniu, takim jak na przykład pomoc w składce na artykuły szkolne, by zapewnić tym dzieciom przynajmniej takie minimum. Nie każdy w życiu ma równy start. Myślę, że warto dzieciom pomagać, a szczególnie tym dzieciom na Kubie, bo tam sytuacja wygląda trochę inaczej niż w krajach europejskich. Więc zachęcam i pozdrawiam serdecznie wszystkich tych, którzy wspomagają tę akcję. Serdeczne Bóg zapłać. 

Tymczasem organizator akcji, ks. Dariusz Pawłowski podziękował tym, którzy do tej pory włączyli się w akcję pomocy kubańskim dzieciom.

– Dziękujemy, dzieciaki na Kubie z niecierpliwością czekają kiedy Wasze wsparcie tu dotrze. Wasze bogate w dobroć serca przysporzą setki uśmiechów na twarzach najmłodszych. Jeszcze raz Wam dziękujemy. Niech Was chroni Matka Boża z El Cobre, patronka Kuby – napisał organizator akcji, ks. Dariusz Pawłowski.

Ksiądz Dariusz pracuje na Kubie od niedawna. Aktualnie przygotowuje powierzoną mu parafię do samodzielnego funkcjonowania. Wraz z siostrami ze Zgromadzenia bł. Dolores Sopena organizuje katechezy, ewangelizację i Eucharystię. Na terenie tej parafii (w części miejskiej i wiejskiej) żyje około 120 000 ludzi. Tylko część z nich należy do Kościoła.

Zbiórka na rzecz poprawy jakości edukacji kubańskich dzieci trwa do 30 sierpnia.

LINK do zbiórki

Posłuchaj:
Klemens Murańka
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Klimek
play
Słowo za Słowo (NS)- Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN