Ponad 500 kapłanów u Matki Boskiej Tuchowskiej [ZDJĘCIA]

13.06.2019

W święto Chrystusa Wiecznego Kapłana, księża szczególnie modlą się o powołania oraz o świętość życia duchownych.

40 kapłanów wyruszyło pieszo z Zawady koło Tarnowa – miejsca urodzenia błogosławionego ojca Zbigniewa Strzałkowskiego.

Ten trud ofiarujemy Matce Bożej – mówi ks. Krzysztof Bułat, wikariusz biskupi ds. stałej formacji duchowieństwa.

– Pielgrzymka ma zawsze wymiar pokutny, więc ten trud ofiaruje Panu Bogu i Matce Najświętszej. Właśnie w takim duchu pokutnym też i przeproszenia za moje grzechy kapłańskie oraz moje niedociągnięcia. Też z prośbą o to, żebym był jak najlepszym kapłanem na wzór serca Bożego. Mamy miesiąc czerwiec, więc to też serce Boże nam przypomina, że mamy być kapłanami według jego serca.

Pielgrzymka jest manifestacją wiary, a także obrazem życia duchownych. Ks. Sławomir Czub z parafii Nagawczyna uważa, że to wielki czas na wspólną modlitwę i rozmowy z duchownymi.

– Na pewno jest obrazem naszego życia, jeżeli pielgrzymujemy do Pana i też idziemy i prowadzimy z Bogiem innymi ludźmi do Maryi czy Jezusa Chrystusa. Aby u nich szukać siły i polecać siebie oraz nasze prośby. To jest wielka łaska od Pana, że dał nam taki czas, taką okazję aby spotkać się i pobyć z sobą oraz porozmawiać idąc, modląc się w intencjach powołaniowych oraz świętości osobistej. Prosząc również o nowe powołania, kapłańskie i zakonne.

Kapłani wspólnie modlili się w tuchowskim Sanktuarium, uczestniczyli w adoracji Najświętszego Sakramentu. W południe pod przewodnictwem bpa Andrzeja Jeża sprawowana była Msza święta.

Jedność kościoła jest wyraźnym znakiem dla świata – mówi ordynariusz diecezji tarnowskiej bp Jeż. – Mamy takie poczucie wewnętrzne, że powinniśmy jeszcze bardziej nawiązywać głębsze wersje z Bogiem. I także między sobą, ponieważ ta jedność kościoła jest w dzisiejszych czasach bardzo ważnym znakiem, siły duchowej kościoła.

Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Boskiej Tuchowskiej odbyła się po raz czwarty.

rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za Słowo (M) - Dawid Chrobak
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30