Ponad 500 kapłanów u Matki Boskiej Tuchowskiej [ZDJĘCIA]

13.06.2019

W święto Chrystusa Wiecznego Kapłana, księża szczególnie modlą się o powołania oraz o świętość życia duchownych.

40 kapłanów wyruszyło pieszo z Zawady koło Tarnowa – miejsca urodzenia błogosławionego ojca Zbigniewa Strzałkowskiego.

Ten trud ofiarujemy Matce Bożej – mówi ks. Krzysztof Bułat, wikariusz biskupi ds. stałej formacji duchowieństwa.

– Pielgrzymka ma zawsze wymiar pokutny, więc ten trud ofiaruje Panu Bogu i Matce Najświętszej. Właśnie w takim duchu pokutnym też i przeproszenia za moje grzechy kapłańskie oraz moje niedociągnięcia. Też z prośbą o to, żebym był jak najlepszym kapłanem na wzór serca Bożego. Mamy miesiąc czerwiec, więc to też serce Boże nam przypomina, że mamy być kapłanami według jego serca.

Pielgrzymka jest manifestacją wiary, a także obrazem życia duchownych. Ks. Sławomir Czub z parafii Nagawczyna uważa, że to wielki czas na wspólną modlitwę i rozmowy z duchownymi.

– Na pewno jest obrazem naszego życia, jeżeli pielgrzymujemy do Pana i też idziemy i prowadzimy z Bogiem innymi ludźmi do Maryi czy Jezusa Chrystusa. Aby u nich szukać siły i polecać siebie oraz nasze prośby. To jest wielka łaska od Pana, że dał nam taki czas, taką okazję aby spotkać się i pobyć z sobą oraz porozmawiać idąc, modląc się w intencjach powołaniowych oraz świętości osobistej. Prosząc również o nowe powołania, kapłańskie i zakonne.

Kapłani wspólnie modlili się w tuchowskim Sanktuarium, uczestniczyli w adoracji Najświętszego Sakramentu. W południe pod przewodnictwem bpa Andrzeja Jeża sprawowana była Msza święta.

Jedność kościoła jest wyraźnym znakiem dla świata – mówi ordynariusz diecezji tarnowskiej bp Jeż. – Mamy takie poczucie wewnętrzne, że powinniśmy jeszcze bardziej nawiązywać głębsze wersje z Bogiem. I także między sobą, ponieważ ta jedność kościoła jest w dzisiejszych czasach bardzo ważnym znakiem, siły duchowej kościoła.

Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Boskiej Tuchowskiej odbyła się po raz czwarty.

ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy