Ponad 700 km rowerem na Jasną Górę przez Nowy Sącz

05.07.2019

Nowy Sącz znalazł się na mapie Parczewskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę. 37 osób zatrzymało się w Katolickiej Szkole Podstawowej w Nowym Sączu, żeby odpocząć, ale także zwiedzić okolice.

Jak przyznaje werbista o. Andrzej Pietrzak z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, który współorganizuje pielgrzymkę, przed nimi jeszcze długa droga.

– Chcieliśmy poznać Nowy Sącz, to miasto wpisało się w plan naszej pielgrzymki. Stąd wyruszymy w kierunku Starego Sącza, później chcemy dotrzeć do Zakopanego, po drodze zwiedzamy świątynie, które napotykamy i dobrych ludzi, którzy nas goszczą.

Jest to już dziesiąta, jubileuszowa pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę z Parczewa. Dla nas to modlitwa połączona ze zwiedzaniem i odwiedzaniem najciekawszych miejsc w Polsce – wyjaśnia Wiesława Jańczyk z Parczewskiej Grupy Rowerowej, organizatorka pielgrzymki.

– Są to osoby nie tylko z Parczewa, ale też z Lublina, z Białej Podlaskiej, z Chełma, zaprzyjaźnieni nasi rowerzyści. Jeździmy co roku inną trasą, ponieważ chcemy jak najwięcej zwiedzić, jak najwięcej zobaczyć, chyba nie ominęliśmy po drodze żadnego sanktuarium.

Pielgrzymi z Parczewa dotrą na Jasną Górę dopiero pod koniec przyszłego tygodnia. Całą trasę ponad 700 km pokonają na rowerach.

Posłuchaj:
o. Andrzej Pietrzak
Wiesława Jańczyk
Jolanta Moździerz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Kazimierz Koprowski
play
Słowo za Słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30