Poświęcenie kościoła w Bobowej – transmisja w RDN

15.05.2018

Bobowa ma dziś podwójną okazję do świętowania. Patronka miasta, św. Zofia, obchodzi imieniny. Na ten dzień zaplanowano też główne obchody poświęcenia kościoła, który został wyremontowany. 

Gotycki kościół, któremu patronuje święta Zofia w Bobowej, pochodzi jeszcze z czasów średniowiecza. Nadszarpnięty nie tylko zębem czasu, ale też kilkoma pożarami, wymagał naprawy, który udało się drobić już ponad 200 lat temu. Jednak świątynia wciąż wymagała odrestaurowania. Te prace skończyły się w ostatnich tygodniach.

Dziś bp tarnowski Andrzej Jeż po raz pierwszy po przerwie odprawi Mszę św. i poświęci kościół. Nabożeństwo o 16.00 będzie transmitowane na antenie naszego radia. Pół godziny wcześniej parafianie przejdą w procesji, śpiewając przy tym litanię loretańską. Z kolei po modlitwie uczestnicy przeniosą się w okolice ośrodka zdrowia w Bobowej, gdzie zaplanowano wspólną zabawę.

Wszystkie Zofie, czyli imienniczki dzisiejszej patronki, mogą liczyć na miłą niespodziankę. W planach są też występy zespołów muzycznych, grill, a także konkursy z nagrodami.

Relacja z tego wydarzenia także na naszej antenie i na rdn.pl i na naszym radiowym facebooku.

Posłuchaj:
Jolanta Moździerz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Rokosz
play
Słowo za słowo(NS) - Robert Ślusarek
play
Ryszard Gołąb o III Festiwalu Rockowym
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN