Powstał Tarnowski Wolontariat Misyjny

20.09.2017

Dla każdego jest tutaj miejsce. To propozycja dla osób, które chcą angażować się w akcje misyjne w diecezji a także w przyszłości pojechać np. do Afryki jako murarz, lekarz czy pielęgniarka.

Spotkanie inauguracyjne zgromadziło m.in. misjonarzy i wolontariuszy świeckich, którzy już powrócili z krajów misyjnych i nadal pragną dzielić się swoim doświadczeniem, pomagając w ramach wolontariatu. – Chciałbym, żeby ten Tarnowski Wolontariat Misyjny był taką płaszczyzną spotkania się wszystkich ludzi, którzy pragną się podzielić swoim czasem, umiejętnościami i talentami. To taka propozycja dla wszystkich, którzy już współpracują z naszymi dziełami misyjnymi – mówi były misjonarz ks. Piotr Boraca.

Do tej pory do krajów misyjnych wyjechało 69 osób świeckich posłanych przez Kościół tarnowski. A tylko w minionym roku wyjechało na różne kontynenty kilkunastu wolontariuszy i misjonarzy.

Pierwsze spotkanie Tarnowskiego Wolontariatu Misyjnego odbędzie się 21 października o godz. 17.oo w Tarnowie.

W najbliższych planach Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej jest przygotowanie drugiej edycji zbiórki ‚Makulatura na misyjne studnie”, akcji ‚Nowożeńcy dla misji” oraz diecezjalnych obchodów Niedzieli Misyjnej.

Już dzisiaj można pisać na adres: tarwolmis@gmail.com lub zadzwonić na nr 507 172 870.

Posłuchaj:
Ks. Piotr Boraca
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS)-Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN