Przemierzą na rowerach 85 km w Rajdzie dla Życia

10.08.2018

Młodzi z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży chcą w ten sposób promować Duchową Adopcję Dziecka Poczętego i wartości życia.

Rajd dla Życia posiada formę sztafety modlitewnej. Przez 8 dni młodzież z różnych diecezji pokona w sumie 400 km. Pierwszy etap rozpoczęli młodzi z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Tarnowskiej. Mówią, że dla nich to ważna inicjatywa. – Ważne jest to, że można ofiarować wysiłek w jakiejś intencji. Ofiaruję moje zmęczenie, moją pracę w intencji ochrony życia. – Chcemy pokazać innym, że są ludzie, którzy chronią życie. Ja mam czwórkę młodszego rodzeństwa i wiem co to znaczy chronić życie i chronić te małe dzieciątka – mówią.

Młodym podczas całej drogi towarzyszą relikwie bł. Karoliny i św. Stanisława Kostki, a sama trasa rajdu nie jest przypadkowa. – Jedziemy od bł. Karoliny, która walczyła o życie, która nie poddała się i która mimo tego, że zmarła to wciąż żyje wśród nas. Jedziemy z relikwiami bł. Karoliny i św. Stanisława Kostki. Św. Stanisław też w młodym wieku walczył o życie, nie poddał się i dzisiaj jest wśród nas. Wśród młodych to życie tętni, istnieje i to wszystko robimy na chwałę Bożą – mówi Magdalena Nowak – zastępca prezesa KSM Diecezji Tarnowskiej.

Pierwszy postój kolarze mieli w parafii św. Stanisława w Szczepanowie. Ks. Artur Mularz – zastępca dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Tarnowskiej mówi, że był to ważny punkt na trasie. – Bardzo zależało nam na Szczepanowie, dlatego, że po pierwsze rozpoczynamy od Zabawy, gdzie męczeńsko zmarła bł. Karolina, ale też tam gdzie się narodziła, czyli miejsce narodzenia świętego. Podobnie jak Szczepanów. Chcemy podkreślić to, że dom, w którym mieszkasz jest miejscem świętym, dlatego, że Pan Bóg dając mi życie mówi: – Chcę żebyś był święty – dodaje.

Rajd rozpoczęła w Zabawie Msza święta pod przewodnictwem ks bp. Leszka Leszkiewicza.

Posłuchaj:
Uczestnicy
Magdalena Nowak
Ks. Artur Mularz
Agnieszka Kozioł
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy