Przyjdź do Matki, od niej zawsze wraca się lepszym

11.07.2019

Baner umieszczony przed sanktuarium MB Szkaplerznej w Tarnowie zachęca do spotkania z Maryją w tym wyjątkowym miejscu. Okazją będzie również zbliżający się tygodniowy odpust.

W tym roku uroczystości od 14 do 21 lipca przebiegać będą pod hasłem: „W mocy Ducha św. Maryja uczy nas jak odnosić się do siebie po ludzku”.

Co roku uroczystości gromadzą wiernych nie tylko z Tarnowa ale i całego regionu. Maryi wierni przedstawiają swoje sprawy – mówi ks. Piotr Mamak, proboszcz parafii i kustosz sanktuarium

– Przyjdź do Matki, bo od Matki zawsze wraca się lepszym. Poprzez przebywanie w tym świętym miejscu człowiek nabiera bardzo dużo takiej duchowej siły, a przede wszystkim tej ogromnej nadziei, którą zaszczepia Matka Boża. Wpatrując się w jej przepiękne oblicze, wpatrując się w jej uśmiechnięte oblicze każdy choćby się nie wiem jak bronił to również z tym uśmiechem wychodzi z kościoła.

Odpust rozpocznie się w niedzielę, 14 lipca. Sumie o 11.00 z procesją będzie przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż. Eucharystia będzie transmitowana na antenie RDN.

Kazania w pierwszym dniu odpustu będzie głosił ks. Piotr Adamczyk, dyrektor radia RDN.

Codziennie w ramach odpustu o 5.45 Godzinki szkaplerzne, Różaniec o 7.00 i 8.30. O 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Codziennie o 17.15 nowość Dróżki Maryjne, a w niedziele o 17.45. Ponadto są przyjęcia do Bractwa Szkaplerza Świętego po Mszach św. o 9.00 i 18.00, a w niedziele o 18.30.

Posłuchaj:
ks. Piotr Mamak
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Kazimierz Koprowski
play
Słowo za Słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30