Pustków: konsekracja nowego kosciola

17.09.2015

Biskup tarnowski Andrzej Jez konsekruje w niedziele 20 wrzesnia nowy kosciól w Pustkowie nieopodal Debicy. To jedno z najwazniejszych wydarzen w zyciu parafii pw. sw. Józefa Rzemieslnika.

Uroczystosc o 16.00 zgromadzi wiernych, duchowienstwo i budowniczych swiatyni. Ks. Józef Hamiga, proboszcz parafii i dziekan dekanatu Pustków – Osiedle jest szczególnie wdzieczny wiernym za trud wlozony przy budowie kosciola i za modlitewne wsparcie. – To jest suma nie tylko mojej pracy, ale wysilek calej parafii – pracy fizycznej i wkladu materialnego. Wierni wspomagali to dzielo takze modlitwa i cierpieniem – powiedzial.
Kosciól w Pustkowie jest wyjatkowym miejscem do modlitwy, sluzy temu odpowiednio zaprojektowane wnetrze.  To neogotycki kosciól, ma trzy nawy, transept, prezbiterium i chór. W glównym oltarzu znajduje sie figura sw. Józefa z Panem Jezusem. Swiatynia miesci ok. 800 wiernych – dodaje ks. Józef Hamiga.  
Autorem malowidel wewnatrz kosciola w Pustkowie jest ukrainski artysta Jurij Bodnar. Namalowal trzy czesci Rózanca: czesc Radosna w prezbiterium, czesc Bolesna w transepcie i Chwalebna w dalszej czesci nawy.
Uroczystosci z Pustkowa bedziemy transmitowac na antenie RDN w niedziele 20 wrzesnia o godz. 20.00.

Ks. Józef Hamiga o wkladzie pracy wiernych:

Ks. Józef Hamiga o wnetrzu swiatyni:

 

Małgorzata Miczek-Zabawa
Tagi:
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Jakub Kwaśny
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Rokosz
play
Słowo za Słowo (NS)- Milenia Małecka Rogal
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN