Radio RDN będzie mocno obecne na diecezjalnym Forum

26.09.2019

O mediach i ich twórcy abp. Józefie Życińskim będzie mowa podczas X Diecezjalnego Forum Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich. To wydarzenie już w sobotę w Tarnowie. Na Forum będą radiowcy i dyrektor ks. Piotr Adamczyk, bo radio RDN założył ówczesny biskup tarnowski Józef Życiński.

Będziemy się starali odsłonić tajemnice tego co dzieje się w radiu, tego co chcielibyśmy żeby się w naszym radiu działo. Będzie też prezentacja ramówki, będzie też nasz kalendarz radiowy na rok 2020, będzie bardzo ciekawa pamiątka z tego forum mianowicie płytka z filmem, który ukazuje arcybiskupa Józefa, który powołuje do życia nasze radio i Tarnowskiego Gościa Niedzielnego – powiedział dyrektor ks. Piotr Adamczyk.

Temat mediów jest związany z 25-leciem radia RDN i Tarnowskiego Gościa Niedzielnego.

Forum rozpocznie się w sobotę, Mszą św. o 9.00 w tarnowskiej katedrze pod przewodnictwem arcybiskupa Stanisława Budzika, metropolity lubelskiego. Natomiast wykłady odbędą się w budynku Urzędu Wojewódzkiego.

Prelekcję „Medialny horyzont biskupa Józefa Życińskiego” wygłosi ks. Andrzej Turek, przewodniczący Komisji ds. Mediów V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Będzie też mowa o medialnych wyzwaniach w kontekście synodu diecezjalnego. To temat wykładu ks. Michała Drożdża, prof. UPJPII w Krakowie, dziekana Wydziału Nauk Społecznych.

Forum organizuje Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Wstęp za zaproszeniami, które trafiły do parafii.

Posłuchaj:
ks. Piotr Adamczyk
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Mariusz Szewczyk, Maciej Małozięć
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za Słowo (NS)- Antoni Koszyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN