Rekordowa liczba uczestników kursu na nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej

03.03.2019

Na trwające w sobotę (02.02.) w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie spotkanie przyjechało ok. 150 mężczyzn z całej diecezji.

Do Tarnowa przyjechał Wojciech Wilk z Łężkowic. Jak poinformował reporterkę RDN, w Liturgicznej Służbie Ołtarza jest od 1989 roku i mogło mieć to wpływ na decyzję proboszcza, żeby to właśnie on pełnił w parafii funkcję szafarza.

Być szafarzem to świadczyć o wierze, o tym, jakie się ma wartości, a także służyć Kościołowi i ludziom. Człowiek musi się pilnować w pewnych kwestiach, musi nad sobą pracować cały czas, co jest bardzo fajne w tym. Ma się nad sobą „bata” i myślę, to dla mnie też jest takie budujące.

Wielu przyznało, że to dla nich ogromne wyróżnienie, ale i, na ten czas, niewiadoma.

Na pewno jest to wyróżnienie, ale też nowość w moim życiu. Myślę, że to przyjdzie razem z tą posługą. – Jest to dla mnie wielką łaską, odpowiedzialność zarazem. Przybliżeniem się też do Pana Boga – służba Jemu i bliźniemu.

Uczestnikiem był również pan Paweł z Dobrynina. Jak powiedział, nie tylko on musiał wyrazić zgodę na kurs, ale także żona. Czym dla niego jest ta posługa?

Myślę, ze taka posługa pozwoli mi się dalej rozwijać dodatkowo. Pracuje w poradni. Taka posługa nie będzie przeszkadzała, ale przeciwnie, pozwoli się dalej rozwijać. W chwili obecnej mogę powiedzieć, że to jest dla mnie pewne wyzwanie. A co to dla mnie konkretnie znaczy, myślę, że będę mógł powiedzieć po odbyciu jakiś praktyk, po rozmowach.

Pomoc szafarzy Komunii św. jest nieoceniona – mówi liturgista ks. Andrzej Dudek

Być nadzwyczajnym szafarzem Komunii św. to być tym, który szafuje, czyli rozdaje, rozdziela innym osobom. Szafarze muszą mieć świadomość, że reprezentują nie siebie, ale Chrystusa i oni tego Chrystusa zanoszą innym. W związku z tym, ich życie powinno pokazywać, że starają się naśladować Chrystusa w codziennych wyborach, przestrzegać przykazań i żyć Ewangelią, do której są zaproszeni.

Cały kurs obejmuje pięć sobót formacyjnych kursu. Następne spotkanie odbędzie się 23 marca.

Posłuchaj:
ks. Andrzej Dudek
Pan Paweł
Uczestnicy
Wojciech Wilk
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Klimek
play
Słowo za Słowo (NS)- Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN