Religijnie i patriotycznie głosem Macieja Miecznikowskiego [ZDJĘCIA]

07.11.2018

„Wojenko, wojenko”, „Z dawna Polski Tyś Królową”, „My pierwsza brygada” czy „Przybyli ułani pod okienko” – pieśni patriotyczno-religijne rozbrzmiały podczas koncertu w Parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnowie.

Na jej zaproszenie wystąpił Maciej Miecznikowski, znany prezenter i muzyk, który nie tylko zaśpiewał, wraz z publicznością, najpiękniejsze piosenki z dawnych lat, ale także wplótł w to historię własnej rodziny.

Ojczyzna to rodzina, i właśnie w taki sposób rozumiem patriotyzm – mówił muzyk. – Pokazuję, że patriotyzm to nie jest coś odległego od nas, górnolotnego, a coś bliskiego. Przez konkretne osoby o tym patriotyzmie opowiadam, przez mojego ojca i dziadków – dodaje Maciej Miecznikowski.

To pierwszy dzień VII Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni i Piosenki Religijnej. Kumulacja w piątek. To wtedy od samego rana o pierwsze miejsce zawalczą artyści z całej Polski, którzy w ten dzień pokażą na co ich stać.

Zgłosiło się 420 uczestników – mówi ks. Czesław Haus, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnowie. – Cieszy nas to, że jest duży przekrój wiekowy uczestników, mamy nawet przedszkolaki. Przyjeżdżają ludzie z całej Polski, nawet z Warszawy – w tej chwili jest to już ogólnopolski festiwal – dodaje proboszcz.

Koncert główny odbędzie się w piątek o godzinie 18.00.

Dzień wcześniej o godzinie 18.30 odbędzie się muzyczne wspomnienie polskich artystów, którzy już odeszli.

Posłuchaj:
Maciej Miecznikowski
Ks. Czesław Haus
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN