Relikwie palestyńskiej karmelitanki w WSD

02.07.2020

Do tarnowskiego seminarium duchownego trafiły relikwie św. Miriam od Jezusa Ukrzyżowanego, znanej również jako Mała Arabka.

Relikwia – bandaż z krwią ze stygmatów świętej – pochodzi z klasztoru karmelitanek w Betlejem.

Jesteśmy czcicielami świętych i błogosławionych – mówi ks. Tomasz Rąpała, ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie.

– Ich życie to jest po prostu karta Ewangelii. To świadkowie, a nie teoretycy i widzimy, że w ich życiu jest możliwe wypełnienie w sposób radykalny drogi Jezusa Chrystusa. W seminarium mamy kolejne relikwie, o które postarał się ks. prefekt Paweł Lis. Mieliśmy specjalne nabożeństwo pod jego przewodnictwem, po to żeby właśnie czcić tę wielką świętą, która również nam ma dzisiaj wiele do powiedzenia, w sposób szczególny o otwieraniu się na działanie Ducha Świętego.

Szczątki Małej Arabki to kolejne relikwie świętych w tarnowskim seminarium. W październiku ubiegłego roku trafiły tu również relikwie franciszkańskich misjonarzy męczenników – bł. o. Zbigniewa Strzałkowskiego i bł. o. Michała Tomaszka.

WSD posiada również szczątki między innymi św. Stanisława Kostki i bł. Karoliny Kózkówny – patronów młodzieży, oraz rzeczy osobiste bł. ks. Romana Sitki – patrona tarnowskiego seminarium.

Posłuchaj:
ks. Tomasz Rąpała
Hubert Motyka, fot. WSD Tarnów
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Klimek
play
Słowo za Słowo (NS)- Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN