Również kapłani formują się przez Internet

15.05.2020

Aby nie przerywać systematycznych spotkań formacyjnych na czas ograniczeń związanych z pandemią COVID-19, dla kapłanów diecezji tarnowskiej został wprowadzony swoisty e-learning.

Księża różnych roczników spotykają się przez Internet, na platformie udostępnionej przez Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Tarnowie.

Nie ma możliwości spotkań osobistych, więc spotykamy się w sposób zdalny – mówi ks. Krzysztof Bułat, Wikariusz Biskupi ds. formacji stałej duchowieństwa diecezji tarnowskiej.

– Mamy trzy godziny spotkania. Zaczynamy modlitwą, potem są sprawy organizacyjne. Następnie ojciec duchowny kapłanów, ks. Artur Ważny wygłasza do kapłanów konferencję duchową. A później jest półtorej do dwóch godzin wykładu, z wymianą zdań, dyskusją. Jest to na pewno nowe doświadczenie, wszyscy się uczymy. Ale widzę, że to jest bardzo fajne narzędzie, które można na pewno w przyszłości wykorzystać.

Formacją stałą objęci są kapłani od roku do trzech po święceniach oraz kapłani przygotowujący się do objęcia probostwa. Regularne spotkania kilka razy do roku mają strukturę katechetyczno-dydaktyczno-pastoralną.

Posłuchaj:
ks. Krzysztof Bułat
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za Słowo (NS)- Leszek Zegzda
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN