Rozpoczął się drugi turnus oaz wakacyjnych dla osób niepełnosprawnych [ZDJĘCIA]

05.07.2019

W Ochotnicy Górnej niepełnosprawni zostali przyjęci z prawdziwą góralską gościnnością. Mieszkańcy tej miejscowości starają się jak mogą, by ten czas był dla nich wyjątkowy.

Jak mówi proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Ochotnicy Górnej ks. Stanisław Kowalik, niepełnosprawni swoją obecnością zrobili wielkie poruszenie wśród parafian.

– Byliśmy na wózkach na osiedlu Jamne w kaplicy dojazdowej. Mieszkańcy tego osiedla przygotowali grill, niespodzianki dla nich. Były też rozmowy z tamtejszymi mieszkańcami.

Duszpasterstwo osób niepełnosprawnych i stowarzyszenie Cyrenejczyk łącznie organizują trzy turnusy, czyli do Ochotnicy przyjedzie w sumie 150 osób. To niepełnosprawni, ich opiekunowie, księża, i siostry zakonne.

W oazach biorą udział także klerycy WSD w Tarnowie. Wśród nich jest Dominik, alumn 5 roku.

– Po drugim roku też byłem. Ci ludzie mnie zachwycili, dali mi niesamowity przykład życia. Staram się im służyć może trochę tak jak Chrystusowi, wiem że może brzmi to tak bardzo górnolotnie, ale to naprawdę jest takie moje.

Każdego dnia na niepełnosprawnych czekają niespodzianki. Odwiedził ich biskup Leszek Leszkiewicz, a także przyjechał i dał koncert zespół Wzgórze Syjon.

17 lipca rozpocznie się trzeci, ostatni już turnus oaz wakacyjnych dla osób niepełnosprawnych.

Posłuchaj:
ks. Stanisław Kowalik
Dominik
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Jan Musiał
play
Słowo za słowo (M) - Zbigniew Mączka
play
Słowo za Słowo (NS)- Dariusz Chorużyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN