Rozważania pielgrzymkowe w formie elektronicznej

10.07.2018

Taka zmiana czeka pielgrzymów, którzy w tym roku wybiorą się na piechotę do Częstochowy.

Ta nowoczesna forma przekazu, zastąpi czytanie przez kapłanów konferencji z książek – mówi ks. Zbigniew Szostak, dyrektor tarnowskiej pielgrzymki. – Ojciec Remigiusz Recław z Łodzi przygotował konferencje, które będą nagrane w formacie mp3. Pielgrzymi będą mogli w drodze tych konferencji odsłuchiwać. Będą również przygotowane nagrania postaci dnia, również w mp3. Ojciec Remigiusz w czasie naszej drogi na Jasną Górę będzie jako rekolekcjonista osobiście głosił Słowo Boże – tłumaczy ks. Szostak.

Tymczasem na trasie tegorocznej drogi na Jasną Górę nie będzie zmian. – Kończą się remonty dróg, liczmy że pielgrzymi będą mogli iść bez przeszkód – dodaje ks. Zbigniew Szostak. – Może tyle się zmieni nasza trasa na Jasną Górę, że drogi, które były w ubiegłych latach w budowie, są praktycznie na ukończeniu. Czekamy jeszcze z nadzieją na przebudowę ulic w Janowie. Tam pielgrzymi napotkają na delikatne utrudnienia, przechodząc przez to miasteczko – mówi dyrektor tarnowskiej pielgrzymki.

Podczas pielgrzymiego szlaku na Jasną Górę, w Sanktuariach w Zabawie oraz Okulicach odbędą się śluby.

36. Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę pod hasłem „Pełni Ducha Świętego budujemy Kościół na wzór Chrystusa” wyruszy z tarnowskiego placu Katedralnego 17 sierpnia.

Radio RDN będzie codziennie towarzyszyć pątnikom podążającym do Matki Boskiej Częstochowskiej. Codziennie z trasy pielgrzymki będą prowadzone programy na żywo, relacje reporterów, czy też pozdrowienia od pielgrzymów. Wieczorne pasmo wypełnią transmisje nabożeństw, modlitwy różańcowej, a każdy dzień kończył będzie Apel Jasnogórski.

Posłuchaj:
Ks. Zbigniew Szostak
Grzegorz Golec
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy