Ruszył Wielki Odpust ku czci Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej

16.09.2019

Wczoraj z tego powodu sanktuarium przeżywało prawdziwe oblężenie. Aby pomodlić się przed cudowną figurą Matki Bożej do sanktuarium pielgrzymowali wierni z okolic. Wiele osób jeszcze kilkanaście lat temu należało do tej parafii i u Maryi co roku wypraszają łaski.

Co roku idziemy tu z pielgrzymką. Pokonujemy pieszo około 5 kilometrów, żeby pokazać naszym dzieciom nasze zwyczaje i tradycję – mówi mieszkanka regionu.

W uroczystościach rozpoczynających odpust uczestniczył biskup Andrzej Jeż. W homilii pasterz diecezji tarnowskiej nawiązywał do sobotniej akcji Polska pod Krzyżem. – Ja zawsze dodaje Polska Pod Krzyżem, ale Chrystusa, bo ona jest ukrzyżowana przez stulecia w swojej bardzo burzliwej historii. Tak jak pisał Norwid w wierszu Krzyż stał się nam bramą. W tym bólu i cierpieniu widzimy sens, a także tajemnice zmartwychwstania.

Wielki Odpust potrwa do niedzieli. Każdy z siedmiu dni dedykowany jest różnym grupą. W poniedziałek przed figura Matki Bożej będą modlić się m.in. Róże Żywego Różańca i grupy modlitewne św. Ojca Pio.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Jakub Kwaśny
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Rokosz
play
Słowo za Słowo (NS)- Milenia Małecka Rogal
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN