Ruszyła rekrutacja na Wydział Teologiczny w Tarnowie

02.07.2020

Elektroniczna rejestracja na studia licencjackie i jednolite studia magisterskie na rok akademicki 2020/21 potrwa do 16 sierpnia.

– Studia te przede wszystkim przygotowują do pracy katechetyczno-duszpasterskiej, do nauczania religii, do prowadzenia jej w sposób metodyczny. Ale to są również studia przygotowujące do różnych innych działań, bo tę wiedzę można wykorzystać w mediach, w kulturze, w rozmaitych typach pracy o charakterze humanistycznym – mówi ks. prof. Janusz Królikowski, dziekan tarnowskiego Wydziału Teologicznego.

Jak mówi ks. Królikowski, teologia jest wciąż atrakcyjną dziedziną wśród innych dyscyplin akademickich.

– Jest to dziedzina wiedzy, która otwiera przed człowiekiem horyzonty myślenia. Tak jak mówił to świetnie papież Benedykt XVI, trzeba w dzisiejszym świecie poszerzyć horyzonty racjonalności. Rozumne jest nie tylko to, co jest w matematyce, fizyce, socjologii, ale także to, co jest w religii – mówi ks. Janusz Królikowski.

Formularz elektronicznej rekrutacji studentów dostępny jest na stronie: https://rekrutacja.upjp2.edu.pl/

Informacje szczegółowe o studiach można znaleźć na stronie wydziału: wt.diecezja.tarnow.pl, lub w sekretariacie WT pod numerem: (14) 622 33 31 codziennie od 12.30 do 16.00.

Posłuchaj:
ks. Janusz Królikowski
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za Słowo (NS)- Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN